V Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych w Zakopanem

Przesłane przez dnia Jun 6, 2017 w Aktualności | Comments Off

Jednostka Strzelecka 1024 z Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Żychlinie 1 i 2 czerwca 2017r. brała udział w V Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych w Zakopanem.

Przegląd był formą rywalizacji zespołów w zakresie musztry indywidualnej i zespołowej, zgodnie z regulaminem musztry Sił Zbrojnych RP, miał na celu prezentację poziomu wyszkolenia uczniów i krzewienie postawy patriotycznej młodzieży. Wysoki poziom konkursu i doskonałe wyszkolenie drużyn nie pozwoliło jednostce z Żychlina na zajęcie premiowanego miejsca, jednak Strzelcy wynieśli z konkursu ciekawe doświadczenia i wiele się nauczyli.

Grupa mundurowa w LO im. A. Mickiewicza od 2011 roku działa na zasadzie innowacji pedagogicznej. Od początku istnienia jednostki, Strzelcy biorą udział w uroczystościach państwowych i kościelnych na terenie gminy Żychlin i Kutno, promują szkołę, uczą udzielania pierwszej pomocy, uczestniczą w akcjach charytatywnych. Zajęcia musztry odbywają się pod okiem byłego żołnierza 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, pana Rafała Mikołajczyka. Dowódcą drużyny jest Marcel Janicki.

V Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych w Zakopanem wygrała drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego, drugie miejsce zajęła drużyna XII LO z Gdyni, trzecie Podhalańczyków z Nowego Sącza. Zawody uświetniła obecność pododdziału Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz Orkiestry Reprezentacyjnej z Krakowa.