Powiatowy Konkurs Plastyczny „Świat w kolorach”

Przesłane przez dnia Nov 28, 2014 w Aktualności, Dla ucznia, Galeria, O szkole | Comments Off

Dnia 27 listopada br. w sali konferencyjnej Kutnowskiego Domu Kultury miało miejsce rozstrzygnięcie XIII Edycji Konkursu Plastycznego dla Młodzieży ,,Świat w kolorach” pn. ,,Barwy jesieni” przeprowadzonego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie, przy współudziale Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie.

W eliminacjach powiatowych wzięli udział uczniowie z 12 szkół z miasta Kutno i gmin powiatu kutnowskiego, w tym z 6 gimnazjów i z 6 szkół ponadgimnazjalnych.

Jury w składzie: Agnieszka Walczak (plastyk Kutnowskiego Domu Kultury w Kutnie), Dorota Modlińska (plastyk, pracownik Muzeum Regionalnego w Kutnie), Lilia Marciniak (kierownik pracowni plastycznej w MDK) oraz Anna Góra (nauczyciel MDK) po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami konkursowymi przyznało miejsca i wyróżnienia w dwóch kategoriach.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w konkursie tym bardzo wyraźnie zaznaczyli swoją obecność uczniowie Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Żychlinie i Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Żychlinie.

W kategorii I – gimnazja – II miejsce przyznano Martynie Jaros, III miejsce – Adrianowi Ciechomskiemu, a wyróżnienia otrzymali: Adrianna Kłoszewska, Wiktoria Rełek i Krzysztof Szewczyk.

W kategorii II – szkoły ponadgimnazjalne – III miejsce przyznano Wioletcie Panfil, a wyróżnienie otrzymał Wojciech Dzwonkowski. Na wystawie pokonkursowej, w galerii Kutnowskiego Domu Kultury, znalazły się również prace naszych gimnazjalistów: Jakuba Szczapy, Wiktorii Jóźwiak, Zuzanny Jakubowskiej, Mateusza Jaskóły, Michała Kaszubskiego, Katarzyny Szymańskiej i Martyny Tarki oraz licealistów: Wiktorii Sitkiewicz i Huberta Lewandowskiego.

Za aktywny udział młodzieży w konkursie plastycznym wyróżniono dyplomem panią Agnieszkę Wawrzyniak – nauczyciela przedmiotów artystycznych w Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Żychlinie.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym oraz ich opiekunowi – pani Agnieszce Wawrzyniak serdecznie gratulujemy!