Ogólnopolski Tydzień Kariery w naszej szkole

Przesłane przez dnia Oct 25, 2017 w Aktualności, Galeria | 0 komentarzy

W dniach 16-22 października 2017r miał miejsce w naszej szkole Ogólnopolski Tydzień  Kariery. Szkolny doradca zawodowy (koordynator programu) – pani Mariola Kłys zorganizowała spotkania dla klas III LO. Zaproszonymi gośćmi byli: przedstawiciele z Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie filia w Żychlinie oraz pracownicy Banku Pekao SA I Odział w Kutnie filia 3 w Żychlinie.

Tegoroczne hasło OTK ogłoszone przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej brzmiało: „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje!”.

Celem spotkań było zwiększenie świadomości i wiedzy dotyczącej konsekwencji wynikających ze zmian na rynku pracy, jak również poznanie współczesnych trendów związanych z zapotrzebowaniem na nowe kompetencje. Uczniowie zostali zapoznali z aktualną wiedzą nt. rynku pracy. Wiedza ta ułatwi  uczniom podjęcie decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Spotkanie z naszymi gośćmi przekonało młodzież, że warto stać się człowiekiem przedsiębiorczym oraz kształtować przyszłość zawodową już na etapie szkoły licealnej.

Tydzień Kariery realizowany był pod honorowym patronatem: Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Współorganizatorem akcji był wychowawca świetlicy-pani Marta Tomaszewska-Adamczyk.

logo_tk