Certyfikat programu Szkoła z Klasą 2.0

Przesłane przez dnia Sep 22, 2015 w Aktualności, O szkole | Comments Off

Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza otrzymało Certyfikat programu Szkoła z Klasą 2.0 za pracę w roku szkolnym 2014/2015.

Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do programu Szkoła z Klasą 2.0. Piąta edycja tego programu prowadzona była pod hasłem „Czytamy i odkrywamy”. Skupialiśmy się na rozwijaniu umiejętności czytania ze zrozumieniem na wszystkich poziomach edukacyjnych i na każdym przedmiocie. Promowaliśmy czytanie wśród młodych ludzi, jako element stylu życia i komunikacji zarówno w realnym świecie, jak i na portalach społecznościowych. Kładliśmy nacisk na myślenie logiczne, kreatywność i umiejętność rozwiązywania problemów. Stawialiśmy na innowacyjne metody pracy z uczniem i pokazywaliśmy, jak zachęcić ludzi do odkrywania naukowego na lekcjach różnych przedmiotów.

W tym roku szkolny Pan Dyrektor zrealizował zadanie „Szkoła w sieci”, czyli zmodyfikowanie szkolnej strony internetowej i jej zastosowanie w codziennej komunikacji z uczniami i rodzicami. Koordynatom tegorocznej edycji był doradca zawodowy Pani Mariola Kłys. Jej zadaniem było czuwanie nad realizacją programu, organizowanie pracy zespołu nauczycieli oraz partnerska współpraca z tym zespołem. W programie udział wzięło czterech nauczycieli, którzy pracowali w oparciu o jedną z trzech ścieżek edukacyjnych. Mieli do wyboru projekt edukacyjny, odwróconą lekcję oraz uczymy innych.

Program Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazeta Wyborcza przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji Agory, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Partnerami głównymi programu są Intel, Google i Samsung. Program wspierają też: British Council, Goethe Insititut oraz SAS Institute Polska.

certyfikat certyfikat2